« synkroniserat snarkande - dripp dropp dripp dropp dripp dropp »
Åskan kommer och går ute. Jag försöker hålla öronen öppna ifall jag lär dra ur modem och sånt. Jag är ju lite nojjig sen strömadaptern gick sönder. Det är skitväder för att vara sommar tycker jag. Tur att vi har tak på köket iaf.
Mattias fyller år idag så jag och dottern har lämnat över födelsedagspresenter och gratulerat. Nån stor grej av det blev det ju inte eftersom han sen åkte iväg för att jobba. Dottern var alldeles förfärad över det. “Måste han jobba på sin födelsedag?!” Förhoppningsvis blir det inte toksent ikväll. Imorgon åker de ju iväg för den årliga fisketuren.
Jag borde sätta igång och rensa mer saker igen. Jag ska ge mig på kläder och gardiner och annat som finns i skåpen tänkte jag. Så kan jag hålla mig sysselsatt medans åskan härjar.
ons, 8/7 -09 kl 16:31
Og så har jeg linket til deg på bloggen min, men skulle jeg linke her også?