« - »

 

Igår tog vi en sväng ut och gjorde stan farlig tillsammans med Herr M’s kompis O. Hade väldigt kul. Först satt vi bara hemma och pratade men sen tyckte O att vi skulle ner på stan. Väl där nere hävdade han visserligen bestämt att Herr M släpat ut honom… *ler*
herr m och o

Jag hade huvudvärk redan tidigt på dagen. Inte blev det bättre under kvällen heller. Så idag sitter jag här och knaprar Panodil. *s*

Tidigare på dan igår var vi hem till mina föräldrar för att lämna av dottern där. Passade på att springa runt och ta en massa kort innan vi blev bjudna på mat.
bro över forsen

Mina föräldrar bor jättefint precis bredvid forsen. Inte bara att det ser fränt ut (speciellt nu när det är bra med vatten i älven), det låter mysigt också.

svamp

tomater

De odlar tomater med. Även om det tar tid innan de blir röda verkar det som. Men gott blir det ju. Hemmaodlat är bäst!!

1 kommentar to om lördagen


Comments

  1. kommentar av Susanna | 2006/09/03 - 12:54:31

    Vad mysigt att bo vid en fors, måste vara det ultimata att sova till. Vatten som brusar.

    Visst är hemodlat godast, våra tomater är supersmarriga! ;-)


Comments are closed

  • Login

  • kategorier

  • arkiv

    september 2006
    m ti o to f l s
    « Aug   Okt »
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930  
  • twittrat


    Follow @vimsig
  • nedräkningar

  • taggar

  • smått & gott


      i Falun.
     
      imy