« - »

vimsig och trött

Jag känner mig så vimsig och trött. Min energi har runnit ur mig och jag känner mig helt borta. Har hunnit med ett par vändor till mormor och morfar under tiden jag varit offline. Varje gång terroriserar jag deras katt med att ta en massa kort med minst två olika kameror. Stackarn. Men det finns ingen som kan sova som en katt. Det är en konst att kunna sova så gott i så många mysko ställningar.

konsten att sova, del 1

konsten att sova, del 2

Deltog i en påskswap som anordnades på Busbras forum, och det var jättekul! Dels fick jag välja godis att överraska någon annan med, dels fick jag själv en överraskning på posten!

påskgodis från den hemliga påskharen

Är det inte hur sött som helst?! Jag blev jätteglad. Chokladen i småttingarna var hur mumsig som helst och den stora kycklingen var söt, både till innehåll och att titta på. Tusen tack Påskharen, vem du än är!!

Comments are closed

  • Login




  •  
  • sidor

  • kategorier

  • tags



  • arkiv

    april 2005
    m ti o to f l s
    « Feb   Maj »
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930  
  • kommande

  • Numera fru!!
  • 61 dagar till födelsedagen

  •  
  • att göra

      -få bort getingboet på vinden
      -rensa & slänga
      -planera viktiga saker
      -måla fönster

     
  • smått och gott


      i Falun.
     
    imy
     
      365 foton 2010

     
  • webringar o sånt



    bloglovin

    Tjejringen
    < ? # >
    Bloggtoppen.se
    efitTisdagsTematjejblogsucce
  • sök på sidan